Гіпсокартонні стелі : розбираємося в « плюсах»

У різноманітному асортименті будівельних оздоблювальних матеріалів гіпсокартон в останні роки вже зайняв досить міцні позиції в різних нюансах оформлення інтер’єру. Одним з практичних напрямків його використання є установка гіпсокартонних стель. Можливості цього матеріалу дозволяють робити як традиційні , так і незвичайні стелі різної складної форми.
Проте , перш ніж прийняти рішення обзавестися такими стелями , варто уважно вивчити їхні важливі переваги та можливі недоліки .
Чим хороші стелі з гіпсокартону
Важливою позитивною стороною стелі з такого матеріалу вважається його практично ідеальна рівна поверхня , тобто саме те , чого буває важко домогтися звичайними методами.
Гіпсокартонні стелі встановлюють поверх звичайного колишнього стелі. Тому не потрібна обробка старих поверхонь , що економить час , кошти і не створює додаткового пилу і бруду.
Практичним перевагою можна вважати можливість приховати всі стельові комунікації без додаткових зусиль. Запитання освітлювальних приладів також вирішуються досить просто , причому можлива установка світильників будь-якого типу . А додатковим + плюсом +; можна вважати легкість і простоту установки « точкового » освітлення , яке виглядає потім дуже стильно і сучасно.

Цегляні стіни

До того, як почати укладати стіни цеглою , будівельникам необхідно підготувати перекриття фундаменту. Коли бетонне перекриття укладено у фундамент , будівельники починають вигонку чорнових стін.
Товщина цегляної кладки зазвичай вимірюється в цеглі . Стандартна ширина несучої стіни — 1.5 цегли , найбільш тонка стіна в будинку досягає розміру півцеглини (тобто 120 мм) , середній же кладкою вважається півтора цегли ( 370 мм). Найтовстіша кладка може досягати розмірів в 2.5 цегли ( 640 мм. ) .
Перевагами цегляного будинку є його міцність і довговічність. Стіна з цегли володіє відмінними властивостями шумоізоляції. Важливим є те , що цегляна стіна не схильна до різних біологічним впливам ( грузуни , комахи) , а також здатна витримувати вплив зовнішніх екстремальних умов. Як мінусів цегляних будинків можна назвати відносно довгу тривалість їх забудови (від 3 до 8 місяців) , а також високу вартість матеріалів і роботи.

Гіпсокартон

Особливе достоїнство гіпсокартону — можливість створення стель із самими незвичайними рівнями , лініями і переходами. Є де розгулятися фантазії в оформленні інтер’єру.
Сам монтаж стельових конструкцій здійснюється досить швидко і гігієнічно.
Кілька слів про недоліки
Стелі з гіпсокартону не рекомендується встановлювати у ванних кімнатах або в приміщенні , де можлива підвищена вологість , так як цей матеріал не є вологостійким . У крайньому випадку , таке приміщення повинне бути оснащене сильної витяжкою.
При установці такої стелі висота кімнати скорочується на 10-15 сантиметрів.
Іноді гіпсокартон з часом трохи деформується , що призводить до появи тріщин. Також під впливом зовнішніх впливів він , як втім і будь-який інший оздоблювальний матеріал , поступово змінює колір і потребує побілки або заміні.
Крім того , в абсолютно нових будівлях не варто відразу встановлювати такий стелю, так як подальша осаду може призвести до деформації гіпсокартону.

Особливе достоїнство гіпсокартону — можливість створення стель із самими незвичайними рівнями , лініями і переходами. Є де розгулятися фантазії в оформленні інтер’єру. Сам монтаж стельових конструкцій здійснюється досить швидко і гігієнічно.

Кілька слів про недоліки

Стелі з гіпсокартону не рекомендується встановлювати у ванних кімнатах або в приміщенні , де можлива підвищена вологість , так як цей матеріал не є вологостійким . У крайньому випадку , таке приміщення повинне бути оснащене сильної витяжкою.При установці такої стелі висота кімнати скорочується на 10-15 сантиметрів. Іноді гіпсокартон з часом трохи деформується , що призводить до появи тріщин. Також під впливом зовнішніх впливів він , як втім і будь-який інший оздоблювальний матеріал , поступово змінює колір і потребує побілки або заміні.  Крім того , в абсолютно нових будівлях не варто відразу встановлювати такий стелю, так як подальша осаду може призвести до деформації гіпсокартону.

Будівництво цегляного будинку.

При будівництві будинку з цегли потрібно враховувати той факт , що цегляні будівлі володіють пристойною масою . Фундамент для цегляного будинку варто вибирати відповідно його навантаження. Так для цегельних забудов не використовуються фундаменти дрібно заглиблені .
Одним з істотних моментів при будівництві цегельних будинків є якість цегли. Не менш значущим є дотримання всіх умов зберігання цегли до його укладання. У результаті взаємодії зі снігом , дощем , а також з хімічними речовинами на поверхні цеглин може виступити білий наліт ( висоли ) . Щоб цього уникнути , при закупівлі цегли необхідно звертати увагу на умови його зберігання.
Виділяють кілька типів цегли:
1 . Силікатна цегла . Сировиною для виробництва цього цегли є пісок ( 90 %) , вапно і різні добавки. Силікатна цегла випалюється в автоклаві .
2 . Будівельний цегла або керамічний. Цей тип цегли виготовляється з певних сортів глини , після чого обпалюється в печах. Керамічна цегла застосовується для зведення стін.
3 . Рядовий цегла , який застосовують для внутрішньої або зовнішньої кладки.
4 . Лицьова цегла застосовується для облицювання будинків.
5 . Фактурна цегла з рельєфним малюнком на зовнішній частині використовується як облицювання фасадів будинків.
6 . Фасонна цегла застосовується для будівництва складних архітектурних форм , наприклад , арок , стовпів або торців .

Архітектурний стиль

Поняття «архітектурний стиль» по відношенню до персонального будівництва та будівництва особняків, наприклад, є досить відносним. Справа в тому, що в даний момент будівель, суворо витриманих в якомусь одному стилі фактично немає. Величезну частка споруджуваних жител необхідно віднести до стилю еклектика. Даним текстом іменують змішання різних стилів. Хоча все таки, навіть і в еклектичних котеджах, при прагненні, можна відшукати хоча мотив того стилю, на чиїй базі будівля була побудована.
Житла, витримані в традиційному стилі, властиві для Росії. У даному стилі була побудована велика частка панських садиб XXVIII-XIX століть. І в даний момент класика і неокласика — досить користуються популярністю стилі при будівництві особняків. Відповідні риси даних стилів: симетрія, впровадження для дизайну фасаду колон і якась стислість форм. Удавана простота цього стилю оманлива, звести насправді привабливий і своєрідний житло в традиційному стилі дуже важко.
Наступні будівельні стилі, що застосовуються при будівництві особняків, можна символічно віднести до «сучасній архітектурі»: модерн, конструктивізм, hi-tech і різні народні стилізації.
Зараз народні запозичення подіяли величезне поширення в будівництві особняків.
Сюди можна віднести котеджі в стилі «шале». Особняк, побудований в даному стилі, несе в собі риси жител, що знаходяться в гірських європейських районах: впровадження при будівництві стін природного каменю і бруса, що творить такі житла досить теплими, потужна двосхилий дах, здатна витримати важливі снігові навантаження, відповідні для наших зим.
З виходом у світ на нашому ринку будматеріалів сайдинга пов’язаний початок будівництва жител в американо-канадському стилі. Житло в такому стилі — це вибір зручного людини. Невисока ціна такого житла і маленькі експлуатаційні витрати відшкодують недоступність особливих архітектурних особливостей.
Північноєвропейський або скандинавський стиль дечим зовні нагадує американо-канадський. У більшості випадків це одно-або двоповерховий особняк оброблений, на відміну від пластмасового сайдинга, природними матеріалами: каменем, деревом. Природно, це істотно нарощує ціна самого особняка і експлуатаційні витрати, пов’язані з його утриманням, хоча любителі цього стилю вважають, що за екологічність матеріалів можна заплатити більше.
Стиль модерн не так затребуваний, ніж минулі стилі. Його головні риси: гармоніка форм, простота систем і недоступність прямих ліній. Фасади будинків, побудованих в даному стилі, виділяються плинністю форм і динамічністю.
Конструктивізм є одним з популярних стилів. Домагання конструктивізму такі: багатофункціональна і конструктивна організація місця визначає архітектуру будови. Для конструктивізму типово подальше: обдумані багатофункціональні ув’язнення, малогабаритні розміри з конкретно окресленим каркасом, техно чіткість зведення будівельної конфігурації, недоступність ліпнини, використання в якості будматеріалів цегли, залізобетону і скла, ритмічне чергування вікон і розмірів на фасаді, контраст скла і гладких площин стін, чіткість вертикальних і горизонтальних членувань.

Поняття «архітектурний стиль» по відношенню до персонального будівництва та будівництва особняків, наприклад, є досить відносним. Справа в тому, що в даний момент будівель, суворо витриманих в якомусь одному стилі фактично немає. Величезну частка споруджуваних жител необхідно віднести до стилю еклектика. Даним текстом іменують змішання різних стилів. Хоча все таки, навіть і в еклектичних котеджах, при прагненні, можна відшукати хоча мотив того стилю, на чиїй базі будівля була побудована. Житла, витримані в традиційному стилі, властиві для Росії. У даному стилі була побудована велика частка панських садиб XXVIII-XIX століть. І в даний момент класика і неокласика — досить користуються популярністю стилі при будівництві особняків. Відповідні риси даних стилів: симетрія, впровадження для дизайну фасаду колон і якась стислість форм. Удавана простота цього стилю оманлива, звести насправді привабливий і своєрідний житло в традиційному стилі дуже важко. Наступні будівельні стилі, що застосовуються при будівництві особняків, можна символічно віднести до «сучасній архітектурі»: модерн, конструктивізм, hi-tech і різні народні стилізації.  Зараз народні запозичення подіяли величезне поширення в будівництві особняків.  Сюди можна віднести котеджі в стилі «шале». Особняк, побудований в даному стилі, несе в собі риси жител, що знаходяться в гірських європейських районах: впровадження при будівництві стін природного каменю і бруса, що творить такі житла досить теплими, потужна двосхилий дах, здатна витримати важливі снігові навантаження, відповідні для наших зим. З виходом у світ на нашому ринку будматеріалів сайдинга пов’язаний початок будівництва жител в американо-канадському стилі. Житло в такому стилі — це вибір зручного людини. Невисока ціна такого житла і маленькі експлуатаційні витрати відшкодують недоступність особливих архітектурних особливостей. Північноєвропейський або скандинавський стиль дечим зовні нагадує американо-канадський. У більшості випадків це одно-або двоповерховий особняк оброблений, на відміну від пластмасового сайдинга, природними матеріалами: каменем, деревом. Природно, це істотно нарощує ціна самого особняка і експлуатаційні витрати, пов’язані з його утриманням, хоча любителі цього стилю вважають, що за екологічність матеріалів можна заплатити більше. Стиль модерн не так затребуваний, ніж минулі стилі. Його головні риси: гармоніка форм, простота систем і недоступність прямих ліній. Фасади будинків, побудованих в даному стилі, виділяються плинністю форм і динамічністю. Конструктивізм є одним з популярних стилів. Домагання конструктивізму такі: багатофункціональна і конструктивна організація місця визначає архітектуру будови. Для конструктивізму типово подальше: обдумані багатофункціональні ув’язнення, малогабаритні розміри з конкретно окресленим каркасом, техно чіткість зведення будівельної конфігурації, недоступність ліпнини, використання в якості будматеріалів цегли, залізобетону і скла, ритмічне чергування вікон і розмірів на фасаді, контраст скла і гладких площин стін, чіткість вертикальних і горизонтальних членувань.

Зводимо мансарду

зводимо мансарду
За допомогою мансардного будівлі можна істотно, без особливих зусиль, приростити житлову площу і при всьому при цьому не нарощувати загальної площі забудови. Це досягається методом застосування наявного горищного будівлі, іншими словами пристосування горищних площі під житлову будівлю, до того ж головні конструктивні складові готові, і вам залишається тільки зробити стіни і пристосувати драбину.
У більшості випадків мансарду розташовують під двосхилим дахом, у якої кут нахилу крокв становить 45 — 60 град., Також це може бути і з ламаної дахом яка містить 2 і більше всіляких ухилів крокв.
При середній ширині житла, подекуди 7-10 метрів, з ухилом даху в 45 градусів — це виключно звичайна кроквяна система. У такому випадку стелі в мансарді вдаватиметься похилими.
Дахи з ухилом в 60 градусів зустрічаються дуже зрідка. Такі дахи в більшості випадків застосовуються для декорації маленьких будиночків, 5-6 метрів в ширину. Хоча схожа дах вимагає досить багато матеріалів, для крокв йдуть довгомірні дошки і бруси.
Дах, що має ламаний вдачу виглядає найменш красиво, хоча в такому випадку мансарда містить вертикальні стіни, і на неї йде ще менше матеріалів, хоча є недолік — дуже важкі з’єднання крокв з іншими складовими системи.
Отже, для того, щоб виконати мансардну кімнату, житло зобов’язаний мати ширину більше 5 метрів. При всьому при цьому мансардна кімната зобов’язана скласти у висоту більше 2-х метрів і ширина складе в регіоні 2 метрів 50 см.
У такому приміщенні, де стелі будуть скошеними, висота вертикальних стін зобов’язаний скласти більше 1м. 50 см. це буде також додаткової опорою для покрівлі. Стіни і стелі мансарди в більшості випадків обшивають дошкою, вагонкою, панелями ДСП і ДВП. Також може бути допоміжне утеплення, для цього застосовуються спец теплоізолятори. При виконанні справ з утеплення скошених ділянок неодмінно врахувати те, що покрівля на даній ділянці зобов’язана мати суцільну обрешітку. Оздоблення мансардного будівлі імовірна також і з впровадженням інших облицювальних матеріалів, може бути також установка додаткових коштів підігріву. Установка обігрівальних пристроїв, систем обігріву підлоги, стель стін і т.д.
Основне не забуваємо на тему пожежну захищеність і втілимо в життя електрифікацію у відповідності з претензіями і нормами, а ще надійніше, звертаємося до спецам і спимо тихо-мирно. А під час утеплення і термоізоляції використовуємо вогнетривкі матеріали.
Якщо є потрібна кількість фанери, вагонки, оргаліту — можна зробити легкий підвісна стеля, яка без особливих складнощів кріпитися до підкроквяний перекладині або до Підкроквяний стійок.
Стіни конструюють також, використовую підкроквяні стійки. На їх зміцнюють поперечини з бруса, і облицьовують їх матеріалами обробки. Можна також з корисністю застосовувати ніші, що виникають з обох сторін даху.
Зробивши обробку внутрішньої частини ніш, і ось готові інтегровані шафки для всеразлічнимі дрібниць, а має можливість навіть полки для книжок. Ну а якщо додати трохи винахідливості, або будь-яких дизайнерських висновків, і ваше, колись нежитлове горищне будівля, перетворюється в домашню спаленку, а має можливість бути в відмінну дитячу кімнату, де дитині буде досить місця для ігор і розваг.

Зводимо мансарду

За допомогою мансардного будівлі можна істотно, без особливих зусиль, приростити житлову площу і при всьому при цьому не нарощувати загальної площі забудови. Це досягається методом застосування наявного горищного будівлі, іншими словами пристосування горищних площі під житлову будівлю, до того ж головні конструктивні складові готові, і вам залишається тільки зробити стіни і пристосувати драбину. У більшості випадків мансарду розташовують під двосхилим дахом, у якої кут нахилу крокв становить 45 — 60 град., Також це може бути і з ламаної дахом яка містить 2 і більше всіляких ухилів крокв. При середній ширині житла, подекуди 7-10 метрів, з ухилом даху в 45 градусів — це виключно звичайна кроквяна система. У такому випадку стелі в мансарді вдаватиметься похилими. Дахи з ухилом в 60 градусів зустрічаються дуже зрідка. Такі дахи в більшості випадків застосовуються для декорації маленьких будиночків, 5-6 метрів в ширину. Хоча схожа дах вимагає досить багато матеріалів, для крокв йдуть довгомірні дошки і бруси. Дах, що має ламаний вдачу виглядає найменш красиво, хоча в такому випадку мансарда містить вертикальні стіни, і на неї йде ще менше матеріалів, хоча є недолік — дуже важкі з’єднання крокв з іншими складовими системи. Отже, для того, щоб виконати мансардну кімнату, житло зобов’язаний мати ширину більше 5 метрів. При всьому при цьому мансардна кімната зобов’язана скласти у висоту більше 2-х метрів і ширина складе в регіоні 2 метрів 50 см. У такому приміщенні, де стелі будуть скошеними, висота вертикальних стін зобов’язаний скласти більше 1м. 50 см. це буде також додаткової опорою для покрівлі. Стіни і стелі мансарди в більшості випадків обшивають дошкою, вагонкою, панелями ДСП і ДВП. Також може бути допоміжне утеплення, для цього застосовуються спец теплоізолятори. При виконанні справ з утеплення скошених ділянок неодмінно врахувати те, що покрівля на даній ділянці зобов’язана мати суцільну обрешітку. Оздоблення мансардного будівлі імовірна також і з впровадженням інших облицювальних матеріалів, може бути також установка додаткових коштів підігріву. Установка обігрівальних пристроїв, систем обігріву підлоги, стель стін і т.д. Основне не забуваємо на тему пожежну захищеність і втілимо в життя електрифікацію у відповідності з претензіями і нормами, а ще надійніше, звертаємося до спецам і спимо тихо-мирно. А під час утеплення і термоізоляції використовуємо вогнетривкі матеріали. Якщо є потрібна кількість фанери, вагонки, оргаліту — можна зробити легкий підвісна стеля, яка без особливих складнощів кріпитися до підкроквяний перекладині або до Підкроквяний стійок. Стіни конструюють також, використовую підкроквяні стійки. На їх зміцнюють поперечини з бруса, і облицьовують їх матеріалами обробки. Можна також з корисністю застосовувати ніші, що виникають з обох сторін даху. Зробивши обробку внутрішньої частини ніш, і ось готові інтегровані шафки для всеразлічнимі дрібниць, а має можливість навіть полки для книжок. Ну а якщо додати трохи винахідливості, або будь-яких дизайнерських висновків, і ваше, колись нежитлове горищне будівля, перетворюється в домашню спаленку, а має можливість бути в відмінну дитячу кімнату, де дитині буде досить місця для ігор і розваг.