Рік після великого потопу

Сьогодні минув рівно рік, як затопило нашу квартиру і квартири сусідів знизу. На щастя, ремонт довелося робити тільки в нашій квартирі та в сусідів під нами. При цьому у нас в квартирі прорвало фільтр на бойлер приблизно в той час, протягом якого я пишу ці рядки. Сьогодні виникає бажання на знак протесту не користуватися водою взагалі.

Батареї заводу «Більшовик»

Начиталася я в інтернеті про те, які суперкласні радіатори заводу «Більшовик», як вони пристосовані до нашої неочищеної води, як добре вони витримують тиск і як їм корозія не страшна. А от іноземні батареї дуже ніжні і загинаються в наших умовах. Особисто я не знаю, як з батареями іноземними, тому що в нас у квартирі стоять якраз радіатори заводу «Більшовик» і ТОВ «Прес», але можу сказати точно, що за 3 роки з моменту встановлення більшовицькі батареї не пристосувалися до умов опалювання в нашому будинку і квартирі.

Кухня — це єдине місце, де з ними все добре, в усіх інших приміщеннях батареї течуть на з’єднаннях з трубами, ми вже неодноразово то підкручували гайки, щоб щільніше з’єднати батарею з трубою, то перевстановлювали їх повністю. Одна батарея протікає навіть посередині — на з’єднанні ребер, які начебто утворили монолітну конструкцію. На початку осені, ще до опалювального сезону, у нас текли радіатори з холодною водою. Після чергового перевстановлення, протікання зникло, а зараз ця проблема знову з’явилася, коли ми скручуємо радіатори (метал охолоджується, звужується і починає пропускати воду). Уже боюся думати про кінець опалювального сезону, коли у системі буде холодна вода.

В нашому будинку горизонтальне розведення труб і батареї скручувати можна, це було передбачено у плані опалення, і регулятори у нас були встановлені ще з попередніми луганськими батареями, які у нас стояли при здачі будинку. Попередні батареї були маленькі, ми боялися, що замерзнемо, тому вирішили їх поміняти. Тепер шкодуємо, що взагалі їх чіпали. Зараз єдиний вихід для нас — не скручувати тепло, щоби батареї були весь час гарячі, а відкривати вікна, якщо в квартирі жарко.

Деякі люди кажуть, що батареї можуть перестати текти через те, що всі щілини в них заб’ються брудом із води, яка, як відомо, у нас не найкращої якості в системах опалення. Цікаво, чи притруться у нас коли-небудь ці більшовицькі батареї чи доведеться їх весь час підкручувати і перекручувати, а потім міняти?

Тема поста: Батареи завода Большевик, отзыв