Замінювати водяну сушку для рушників на електричну?

Вчора ми з чоловіком розмовляли про те, що замість водної сушки для рушників у ванній потрібно встановити електичну. Коли ми робили ремонт, думали, що гаряча вода буде регулярно (принаймні взимку) і труби до сушку від бойлера не відподили. Насправді гарячої води практично немає (Київська область, місто Вишгород), і ми весь час користуємося бойлером. Від знайомих чула, що гаряча вода у нас іноді буває під час опалювального сезону, але ми жодного разу не користувалися нею — рідним бойлером користуватися зручніше. Зараз вирішили, що у нашому випадку, найкраще буде встановити електичну сушку. Так все-таки хочеться сушити рушники у ванній, і щоб там було тепло! Мій співробітник із цього приводу сказав: «Ти не маєш про що написати у блозі, от і придумала щось нове» 🙂

Світло, лампочки…

У мене вдома є світильники із кількома видами лампочок і кількома типами цоколів. Правду кажучи, цих видів лампочок і цоколів трохи забагато, доводиться купувати безліч лампочок про запас для кількох типів світильників, і можна трішки в цих лампочках заплутатися. Тому не раджу купувати велике різноманіття світильників з різноцокольними лампочками.

Звісно, є класичні лампи накалювання з цоколем Е27:

Такі ж самі з цоколем Е14:

При чому лампи накалювання ми поступово намагаємося міняти на енергоощадні лампи. З цоколем Е27 їх безліч форм і потужностей. Донедавна я думала, що енергоощадних ламп із цоколем Е14 не існує взагалі, але знайшла в «Метро». Більше ніде не бачила, хоча спеціально шукала.

Особливістю енергоощадних лампочок є те, що при увімкненні вони ледь світять і починають віддавати яскраве світло тільки через деякий час після нагрівання. Але я особисто не бачу особливого дискомфорту в цьому.

Є також галогенові лампочки різних типів:

— з цоколем Е14

— з цоколем GU5.3

— мініатюрні з цоколем G9

Хочу сказати, що з галогенками GU5.3 стоїть трансформатор напруги. Відповідно лампочки загоряються не різко, а поступово. Так нам порадив наш електрик, і бачу, що не даремно. За півтора роки у нас не перегоріла ще жодна галогенова лампочка на кухні.

Всіма галогеновими лампочками, окрім тих, що з цоколем G9, ми задоволені. Такі лампочки довговічні, дають спрямоване світло, що добре для освітлення окремих ділянок кімнати (на відміну від розсіяного світла традиційних лампочок). Потужність галогенок невелика, тому треба враховувати це при підборі ламп для освітлення великих приміщень

Лампочки з цоколем G9 недовговічні і досить дорогі (це ті, що на останній картинці). До них не можна доторкатися руками, тому що на склі залишається жир від пальців і він сприяє надмірному нагріванню лампочки, яка і так настільки крихітна, що нагріваєтсья максимально. Продавець нам сказав, що якщо не доторкатися руками до лампочки, то вона довго прослужить. З нашого ж досвіду, навіть якщо її не облизувати, не дихати на неї і не доторкатися, то вистачає її максимум на місяць, на противагу всім іншим лампочкам, які у нас світять місяці і навіть роки. Може, вони не підходять до нашої напруги або ж для їхньої експлуатації в сприятливих умовах потрібен якийсь трансформатор?