Нова рослинка в мене вдома :)

Нещодавно ми з чоловіком зібрали всі наші гроші, щоб заплатити максимальну порцію кредиту, купивши на аукціоні НБУ долари по 8,01. Так ось, долари ми купили, але гривень уже не залишилося. Незважаючи на це, вчора біля метро «Героїв Дніпра» я купила нову рослинку. Вона коштувала всього 5 гривень, тому що ще зовсім маленька. Така сама рослина, тільки доросліша, цвіла красивими великими квітами і продавалася по 20 гривень. Ось як моя рослинка буде виглядати, коли виросте:

Назва рослини: Stapelia variegata

Коли я бачу, що продають рослини, то не можу стриматися, щоб не купити. При цьому я люблю купувати не голландські рослини, які красиво виглядають на полиці супермаркету місяць, а вдома ще два, а потім трагічно гинуть. До голландських кактусів ще часто приклеюють квітки, за що мені хочеться комусь руки повідривати. Мені подобається купувати місцево вирощені рослини або брати у знайомих щепки цікавих рослин. Кактуси та інші сукуленти, які є моїми улюбленими рослинами, я переважно купую у місцевих кактусисвів на виставках. А коли приходжу до когось додому, то обов’язково прошу провести екскурсію по всіх підвіконнях і часто повертаюся додому не з пустими руками :). Крім того, хочу також зізнатися, що на мене час від часу находить епідемія девіантної поведінки, коли мені хочеться зробити щось злочинне, в такі моменти я відламую листочки або гілочки від рослин у магазинах, так, щоб ніхто не побачив і щоб не завдати шкоди рослині, а потім саджу їх вдома. У мене вже виросло кілька дуже красивих рослин із потаємно відламаних листочків. Нещодавно виникла ідея створити фотогалерею своїх домашніх улюбленців. От відремонтую свій фотоапарат й обов’язково створю у цьому блозі категорію «Мої рослини».

Думки про поручительство

Рік тому моя дуже близька подруга просила мене стати її поручителем для оформлення кредиту на квартиру. Я погодилася, оскільки хотілося допомогти подрузі. Я була впевнена в платоспроможності подруги, оскільки вона непогано заробляє, але її офіційної зарплати для банку було недостатньо. У вересні минулого року я почала збирати довідки про зарплату, офіційний дозвіл від чоловіка, якісь банківські документи…

Сам договір поручительства я побачила в банку при заповненні анкети, і у мене волосся стало дибки. Банки надають перевагу солідарній відповідальності позичальника і поручителя. Іншими словами банк мене вважав би таким самим позичальником, який зобов’язаний виплачувати кредит у разі неплатоспроможності оригінального позичальника. Якщо б у мене не було чим платити, то банк зобов’язав би мене продати моє майно (майно поручителя), а в останню чергу майно самого позичальника. Цікаво також те, що у разі смерті позичальника борги за кредитом переходять поручителю, а саме майно — його спадкоємцям (яким поручитель може й не бути, якщо це не найближчий родич). Поручитель зобов’язаний у триденний термін повідомляти про зміну свого місця проживання, або ж повинен платити штраф за несвоєчасне попередження.

Оскільки я давно обіцяла своїй подрузі стати її поручителем, а їй це справді було дуже потрібно, то вирішила йти до кінця, хоча руки дуже сильно трусилися. Заспокоювала впевненість у платоспроможності подруги та її обіцянка, що в разі фінансових проблем вона буде продавати квартиру. На щастя, потім все склалося по-іншому. Квартиру подруга оформила на свою маму через сімейні обставини, а кредит на себе, банк дозволив, щоб її мама була майновим поручителем, тому потреба залучати мене відпала.

Через день після оформлення кредиту долар різко поповз вгору, зарплати переважно залишилися в гривні, пішли шалені скорочення, подрузі стало дуже скрутно, вона віддавала майже всю зарплату на кредит. На щастя, якось вона викручується, проте психологічно дуже важко, адже її квартира зараз коштує стільки, скільки був її перший внесок. Незважаючи на свій кредит, я сплю спокійно, тому що за свої борги я можу нести відповідальність і сплачувати своєчасно. А якщо я б ще несла відповідальність за інший кредит, який на момент оформлення виглядав просто великим, але зараз у зв’язку зі зміною курсу долара він став колосальним, то однозначно не спала б спокійно. Сама думка про те, що на місячний платіж за кредитом моєї подруги не стало би моєї зарплати, навіть якщо б я не їла і пила, не давала б мені спокою.