Долар за пільговим курсом

Щойно подзвонили з банку, сказали, що ми зможемо брати участь у валютному аукціоні і купувати долари за пільговим курсом у Нацбанку. Цього місяця пільговий курс буде 7,80. Ще 0,2% від усієї суми потрібно сплатити у Пенсійний фонд. У попередньому аукціоні НБУ ми не змогли взяти участь, тому що мінімальний лот був завеликий для нашого маленького банку. Тепер маленькі банки також допущені до аукціону, і їхні позичальники тепер не будуть дискриміновані 🙂

Купити за пільговим курсом можна тільки суму обов'язкових виплат за кредитом, тобто щомісячну частину процентів і тіла кредиту. Ми хотіли купити більше доларів для сплати кредиту достроково, не дозволяють, але спасибі й на цьому.

До речі, надіслали мені 2.0 філософію сімейного (особистого) бюджету. Для мене вона видалася надто складною. Резерв я точно робити не буду, оскільки він у мене йде на дострокові виплати за кредитом. Може, ті, хто розуміє цю філософію, зараз у кращому фінансовому становищі, ніж я, тобто без боргів, з інвестиціями і резервами, а також годинником, який коштує не більше 2% річної зарплати 🙂

Відключка та її правові особливості

Сьогодні у нашому будинку вперше за весь час нашого проживання в ньому зникла електроенергія. У нас були три останні сірники, одним із яких я запалила свічку. Я налякалася, що електрика могла щезнути надовго. Газу у нас в квартирі ще нема, тож ні їжу підігріти, ні чаю приготувати. На щастя, світло з’явилося через п’ять хвилин. Я вже почала задумуватися, що робити у такій ситуації наступного разу, коли електрика щезне не на кілька хвилин. Чи можна закип’ятити воду за допомогою свічки?

Оскільки я вже порушила тему ресурсів, то не можу не згадати, що нещодавно на вхідних дверях у наш під’їзд висіло оголошення про те, що у зв’язку із заборгованістю перед водоканалом у наш будинок буде припинено подачу води з вчорашнього дня. Ми з чоловіком повернулися після довгих вихідних тільки сьогодні. Я їхала додому з побоюванням, що не буде води взагалі. Сьогодні дізналася, що відключати воду всім мешканцям будинку не мають права, оскільки це порушення прав людини. У нашій Конституції написано, що всі громадяни мають право на користування ресурсами (водою, повітрям). Точно не згадаю формулювання, але щось на зразок цього. До того ж, ми з чоловіком справно платимо наші квитанції, і якщо б водоканал відключив нам воду, то у нас були б усі підстави подати до суду. Якщо водоканал і має право відключити комусь воду, то тільки індивідуально, і тільки злісним неплатникам. Цікаво, чи вони будуть зважати на мої логічні роздуми з цього приводу?

Додам ще таку річ, що одного зимового дня у нашому будинку таки відключили тепло. І при вході в під’їзд було написано, що за несплату. Будинок ще не встиг охолонути, як опалення увімкнули і написали, що будуть відключати індивідуально.


Клеїти шпалери чи фарбувати стіни?

Багато людей, які роблять ремонт, ставлять собі таке питання. Як на мене, пофарбовані стіни виглядають сучасніше, а шпалери трішки старомодно. Пофарбовані стіни дуже стильні, особливо якщо для прикраси наклеїти на них вінілову наклейку (про настінні наклейки можна почитати тут). З іншого боку, шпалери можна цікаво комбінувати — не просто кольори, а текстури, таким чином виділяючи певні зони в кімнаті.

У мене в квартирі є і те, і те. Пофарбовані гіпсокартонні стіни на балконах, шпалери — в усіх інших приміщеннях (крім ванни і туалету :). Пофарбована стіна мені дуже подобається, особливо на балконі із теплою підлогою. Там вдало підібраний колір, який плавно перетікає у трохи світліший колір шпалер у спальні. Проте одного разу я доторкнулася до стіни рукою, і на ній залишився трохи помітний слід. Як відомо, на шкірі є завжди є трохи жиру, навіть, якщо добре помити руки, от і залишається він на пофарбованій стіні, а також вона швидше брудниться, а якщо таку стіну мити, то водоемульсійна фарба стирається. Проте у фарбуванні є значна перевага у порівнянні з поклейкою шпалер — фарбувати значно простіше, тому якщо набрид колір, можна легко перефарбувати стіну.

Шпалери клеїти досить складно, навіть флізелінові. Треба підбирати стики, як я вже колись детально описувала. У нас в одній із кімнат і на кухні дуже щільні шпалери із покриттям проти подряпин. Вони важко пристають до стіни. Але шпалери не так брудняться, їх можна мити (не тільки флізелінові, а навіть паперові).