Свято наближається…

Друзі та читачі мого блога!
Вітаю Вас із новорічними святами — нехай прийдешній рік дарує Вам тільки приємні подарунки!
 

У що вкладати гроші

Якщо у вас є дитя, а в новорічний вечір ви хочете бачити його в цікавому костюмчику курчатка, зайчика, сміливого мушкетера, гномика, короля чи принцеси, то цей сайт про карнавальні костюми вам додасть натхнення. Моя подруга нещодавно створила його для просування свого карнавального бізнесу, який поки що зосереджений у Києві на Троєщині. Може, зовсім скоро один із її прокатних пунктів зявиться й у вашому місті. Лєнуся, я тебе вірю! 🙂 Саме в такий цікавий та повний оптимізму бізнес треба вкладати гроші, а не в нерухомість, яка зараз подешевшала, хоча криза тільки на порозі.

Підвісні стелі

Що робити, коли стеля у квартирі крива? Можна її вирівняти шпаклівкою, а можна зробити підвісну стелю (натяжну або із гіпсокартону). Про натяжні стелі писати не буду, тому що ми собі таку не ставили – задоволення не з дешевих. У нас стоїть гіпсокартонна стеля.

Кажуть, гіпсокартонні стелі з’їдають повітря у квартирі. Можливо, й так, але вирівняти стелю з нерівностями більше п’яти сантиметрів у інший спосіб було неможливо. Єдиний варіант – зносити цілий будинок і будувати новий. Але це вже крайність.

До переваг гіпсокартонної стелі можна віднести те, що тільки вона може бути багаторівнева, а її рівні можуть мати різну форму. Шпаклювати гіпсокартонну стелю просто, тому що вона уже рівна. Ще одна перевага полягає в тому, що тільки у підвісну стелю можна вбудовувати галогенові лампочки.

Процес встановлення гіпсокартонної стелі виглядає приблизно так. Спершу на стелю кріпляться металеві профілі, до яких згодом саморізами прикручуються гіпсокартонні листи. На стелі профілі мають вигляд рейок, які розташовані на відстані близько 40 см одна від одної. Якщо відстань між профілями буде завелика, то потім гіпсокартон може згодом прогинатися. Гіпсокартон не кріпиться стик-у-стик, між листами залишається приблизно 1-2 см відстані (якщо гіпсокартон закріплено стик-у-стик, то потрібно канцелярським ножем його розшити до потрібного проміжку на швах). Така ширина шва потрібна для того, щоби шпаклівка не підпадала. Після закріплення гіпсокартону шви на стиках гіпсокартонних листів потрібно заклеювати абразивною сіткою. Абразивна сітка продається у рулонах, схожих на скотч, вона має липку поверхню, завдяки якій легко клеїться на гіпсокартон у місцях швів. Ця сітка потрібна для того, щоби на швах шпаклівка трималася добре.

Після забезпечення шва відповідної ширини і наклеювання абразивної сітки, потрібно пошпаклювати стелю фінішною шпаклівкою. Якщо стіни уже готові до наклеювання шпалер чи фарбування, то можна клеїти багети. Вони клеяться на шпаклівку. Кажуть, це досить важка праця.

Якщо багети наклеєні, то можна фарбувати стелю і багети водоемульсійною або акриловою фарбою. Кажуть, водоемульсійна краще сохне і більш природна. Багети потрібно фарбувати обов’язково, хоча вони й білі, адже непофарбовані вони з часом жовтіють.