Не мала баба клопоту і поставили собі на балконі батарею

Вчора в нас потекла встановлена на балконі батарея. Мій чоловік намагався тісніше закрутити гайку в місці, де текла вода, але почало текти ще більше. Аварійку з ЖЕКу ми викликати не могли, тому що батарея встановлена без відома ЖЕКа. Текла вона досить сильно, а почала текти, мабуть, кілька годин до того, як ми це помітили. Почав здуватися ламінат. На щастя, ми вже знайшли раніше сантехніка, який живе поруч. Подзвонили йому, і він через 15 хвилин він був у нас. Виявилося, що гайка на стику труби подачі води та радіатора була погано обмотана ізоляційним матеріалом. Сантехнік виправив усе за 10 хвилин, це нам коштувало 100 гривень. Коли ми його викликали попереднього разу, то коштував він дорожче — за кожну виправлену річ просив 150 гривень. Саме стільки він узяв, наприклад, за підключення крану на кухні та встановлення зливу води. Правда, попереднього разу він витратив на роботу більше часу. Давно відомо, що люди, які надають ремонтні послуги, переважно заробляють більше, ніж офісні працівники. Проте 100 гривень за 10 хвилин роботи — це справді багато. Проте мене не душить жаба, оскільки я набула значно більше, аніж поремонтовану батарею — спокійні нерви.

Ось так у нас відбувається притирання до нової квартири. Я ретельно веду бюджет нашого ремонту, який так і не можу закрити, тому що постійно з'являються такі речі, як протікання батареї, докуповування поличок, дзеркал, світильників. Мабуть, потрібно закрити бюджет ремонту і відкрити постремонтний бюджет, в який будуть входити всі дрібниці, які ми ще два роки докуповуватимемо в квартиру.    

Довідка з психнервдиспансера і доларовий кредит

Моя подруга подзвонила мені і сказала: Тепер я розумію, чому банк перед тим, як видати мені кредит на квартиру, вимагав довідку із психоневрологічного диспансера. Тільки божевільна людина візьме доларовий кредит на квартиру в час нестабільності, фінансової кризи та стрімкого росту курсу долара.

Вона встигла проскочити з кредитом саме в той день, коли НБУ увів обмеження на дострокове повернення депозитів і видання кредитів. Банк після оголошення чергових перевиборів відкладав видання кредиту на кілька днів, а в процесі цих кількох днів підвищив відсоткову ставку з 13 до 15%. До цих 15% можна ще додати підвищення курсу долара на 20% — віддавати залишається чимало.

Я вчора також спробувала на смак долари по 6,07. Наступного тижня треба нести у банк відсотки за користування своїм доларовим іпотечним кредитом. Ми з чоловіком вибрали для себе стратегію очікування, поки долар трохи подешевшає. Тобто відсотки банку платити будемо, а з тілом кредиту зачекаємо (ми переплатили тіла кредиту на на кілька років наперед, тому можемо певний час його не поповнювати). Якщо ж долар через кілька місяців не подешевшає, то доведеться купувати його за цим шаленим курсом. Є прогнози, що американські експортери завиють із таким дорогим доларом, тому через кілька місяців американська валюта повернеться до звичного психологічного рівня в районі 5 гривень за долар.

Тепер я розумію, що великі кредити на довгий термін краще брати в національній валюті. Хоча гривневі відсотки вищі, ніж відсотки в іноземній валюті, ризики від операцій у гривні значно менші. Нівелюються ризики, пов'язані із коливанням валютних курсів. Все одно зарплата виплачується в гривні, навіть якщо й номінуєтья в доларах чи євро. Я не думаю, що компанії замість умовних 5000 гривень виплатить співробітнику 6000 гривень у зв'язку із подорожчанням долара. Навіть більше, компанії зараз урізають зарплати і премії у зв'язку з фінансовою кризою. Навіть ті люди, зарплата яких зафіксована в іноземній валюті, отримують зарплату в гривні за курсом НБУ, який часто не відповідає ринковому курсу (звісно, якщо підписано контракт і зарплату виплачують офіційно).