Податковий кредит: скільки повертають

Ми подали документи для отримання податкового кредиту в п’ятницю і одразу ж отримали позитивну відповідь 🙂

Проте сума, яку поверне податкова, трохи розчарувала.

Виявляється, в рамках податкового кредиту повертають не всю суму сплачених відсотків, а лише частину. Розрахунок суми відбувається за своєрідною формулою, відповідно до якої повертають лише суму податку яку платник фактично сплатив із суми своїх іпотечних відсотків (тобто не більше 15% від суми сплачених іпотечних відсотків і не більше фактично сплаченого податку із зарплати).
 
Нам повернули 1700 гривень із таких заявлених сум:
10 437,97 гривень — сплачений податок із зарплати в 2007 році
2 027 доларів на відсотки за іпотеку (що за минулорічним курсом 5,05 становило 10 236,35 гривень)
920 гривень — страхування квартири*
2850 гривень — комісія банку за обслуговування*
* Я не знаю, якою мірою податкова врахувала два останні пункти (деякі квитанції могли не прийняти до розгляду).

Податковий кредит буде переказаний нам на рахунок в Ощадбанку (а податкова працює тільки з Ощадбанком) протягом 60 днів, як передбачено законом.

Якщо квартира більша, ніж 100 кв.м, то повернуть ще менше. Окрім цього, при розрахунку податкового кредиту на іпотеку беруть до уваги тільки податок, сплачений із зарплати (якщо ви сплачували податок ще з інших джерел, то це не враховується).


Податковий кредит: скільки повертають: 2 комментария

  1. Добре що Ви все це описуєте. В мене виникло запитання, щодо того, якими правовими актами керувалися ті, хто вираховав суму кредиту? Чому тільки 15%, а не весь розмір сплачених відсотків?. Чи читали Ви коментар Тетяни Добродій. Детальніше див visnuk.domino.net.ua/article/archive/Tetiany_DO5664954.html

  2. До декларації входить додаток, де подано розрахунок суми кредиту. В цьому додатку і є формули, якими керується податкова. З того, що я зрозуміла, і в цьому є певна логіка, повертаються не всі відсотки за іпотечним кредитом, а тільки той податок, який був сплачений із суми відсотків. Іншими словами, якщо людина сплатила 500 гривень податку протягом року і 500 гривень відсотків, на ці відсотки припадає лише 75 сплаченого податку, тому ці 75 гривень і повертає податкова.

    Забула написати, що нам насправді повернули не 1700 гривень, а 1300. Інспектор податкової подзвонила і повідомила, що деякі квитанції не прийняті до розгляду — на страхування житла, на сплату комісії банку.

Обсуждение закрыто.