Документи для податкового кредиту

Оксана у коментарі до попередньої замітки попросила мене написати про список документів для отримання податкового кредиту. Приємно, що мої замітки читають, а ще більш приємно, що інформація, яку я викладаю в блозі приносить людям користь. Тож, відповідаю.

Для відшкодування відсотків за сплату іпотечного кредиту потрібно подати:

1. Копію паспорту (оригінал пред’явити);

2. Копію ідентифікаційного коду (оригінал пред’явити);

3. Заповнену декларацію. Стягнути можна тут;

4. Довідку з роботи про отриманий у минулому році дохід і сплачені податки (немає вимоги щодо форми довідки, головне, щоби була розбивка по місяцях про дохід і податок);

5. Копії банківських квитанцій про сплачені відсотки за кредитом у минулому році;

6. Копію кредитного договору (не потрібно завіряти нотаріусом);

7. Копію договору про участь у Фонді фінансування будівництва (у випадку інвестування в об’єкт будівництва, але об’єкт має бути вже зданий в експлуатацію і ви маєте бути зареєстровані в цьому житлі) або Копію договору про купівлю-продаж квартири/будинку (якщо нерухомість придбано на вторинному ринку) — непотрібно завіряти нотаріусом;

8. Довідку з банку про стан тіла кредиту і сплачені відсотки за минулий рік (довідка переважно платна, 20-30 гривень);

9. ДОГОВІР ІПОТЕКИ — копія ЗАВІРЕНА НОТАРІУСОМ! Це єдиний документ, який повинен бути завірений нотаріусом. Послуги нотаріуса коштують приблизно 50-100 гривень.

Ці документи подавали ми і зараз додамо їх до нової декларації. Думаю, що ваша податкова не буде вимагати більше, оскільки перелік є вичерпним.

Пам’ятайте, що ви повинні бути зареєстровані в квартирі/будинку і подавати документи за місцем реєстрації. Окрім цього, право на отримання податкового кредиту надається лише один раз на один кредит і не частіше, ніж раз на 10 років.

РЕКОМЕНДАЦІЯ: якщо ваш будинок щойно здали в експлуатацію і ви збираєтеся оформити договір іпотеки з банком, то ПЕРЕД ОФОРМЛЕННЯМ ДОГОВОРУ ІПОТЕКИ ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ у вашій квартирі/будинку. Якщо ви зареєструєтеся після цього, то договір іпотеки потрібно буде переоформлювати, оскільки в ньому мають бути зазначені актуальні паспортні дані та реєстрація. Це коштує 700-1000 гривень у залежності від того, наскільки ваш нотаріус загребущий. Без актуального договору іпотеки, де буде вказана ваша реєстрація в об’єкті іпотеки, ви не зможете отримати податковий кредит. Тож реєструйтеся вчасно, щоб уникнути зайвих витрат.

Подавати документи на отримання податкового кредиту за минулий рік можна протягом цілого поточного року. Ми сьогодні повторно подаємо документи, податкова нам дозволила долучити попередній пакет документів до нової декларації і підтвердила, що гроші за валютними кредитами вже повертають. Сподіваємося на позитивний результат, про що напишу відгук у блозі 🙂


Документи для податкового кредиту: 15 комментариев

 1. Привіт.

  Я от теж зайнявся податковим кредитом. З моменту, коли стало можливим повертати податок і по валютним кредитам думав все буде ок. Але виникли складнощі з пунктом:

  5. Копії банківських квитанцій про сплачені відсотки за кредитом у минулому році;

  В тому списку необхідних документів, який мені видали в податковій в мене написана така фраза «Мають бути надані квитанції (інші платіжні документи), в яких чітко зазначено суму сплачених відсотків.». Але тим не менше…

  Коли переглянув всі свої квитанції, то виявилось, що лише в 2 чи 3-х з них є розписано яка частина виплаченої суми пішла на відсотки, а в решті квитанцій лише загальна сума. Можливо ти знаєш щось про те, я можна вирішити такий казус?

  Дякую за відповідь.

  Сергій.

 2. Привіт, Сергію! Вибач за запізнілу відповідь — я зараз у відпустці і маю нерегулярний доступ до Інтернету. Податкова формально має право не прийняти до уваги квитанції, де окремо не зазначені сплачені відсотки. А банк, у свою чергу, повинен був видавати не кашу, а окремі квитанції для відсотків і тіла кредиту, оскільки призначення платежів різне. Потрібно напружувати банк, щоби він видав «правильні» квитанції. Але, мабуть, із цим буде складно.

 3. Деякі публікації до теми є тут

  У мене теж проблема із пунктом 5, мені цікаво чи був хоча б один випадок, коли податкова брала до уваги виписку з банку де розписано відсотки (а в квитанціях «каша»)?

  Маю ще одну проблему з цим, мій дибільний банк (укрсиббанк) змінив номер договору, таким чином у квитанціях один номер договору, а в договорі інший :). Цікаво було б зв’язатись ще з кимось, у кого ж ті самі проблеми (укрсиббанк)

 4. Цікавий у вас блог про податковий кредит.

  Мені теж цікаво, чи були такі випадки. Проте, на мою думку, податкова відмовляє всім, які не відповідають формальним вимогам — квитанції не ті, розбивка не така, розбивка не відповідає квитанціям…

 5. Дуже дякую за цей пост

  Збирав документи відповідно до Ваших рекомендацій

  Додам від себе декілька коментарів та порад

  Здавав документи у Київі

  1. В мене кредит оформлений в Укрсиббанку. Окрім копій платіжних документів, потрібні тз «меморіальні ордера». Доречі, працівники у банку не знали цього, підказала мені одна жінка, працівниця банку, в якої я брав документи куплі-продажу.

  2. Дуже порадувало, що навіть неправильно заповнена декларація була прийнята до розгляду.

  3. Намагався до суми додати ще свій платіж по страховці за квартиру — не проконало, підходить тільки страховка життя.

  4. Довідку з роботи здавати не потрібно, потрібно тільки знати свою зп і податок, який ви заплатили минулого року. Все одно, як мені сказали, всі ці цифри перевіряються через податкову. Короче, довідка потрібна для того, щоб ви самі могли розрахувати податковий кредит

  5. Догорір іпотеки завірений нотаріусом. Потрібна тільки ксерокопія від завіреної копії. Сам завірений документ не потрібен.

  І НАЙГОЛОВНІШЕ що мені сказали в податковій. На іпотеку (так саме як і на податковий кредит за навчання, страхування і штучне запліднення) можна оформлювати податковий кредит КОЖЕН РІК! а не раз в 10 років, як написано в законі (1 раз на 1 кредит, раз в 10 років). Перепитував 4 рази. прифігел і зрадів 🙂 так що велкам, як то кажуть в народі.

  Наступного року спробую знов оформити. Гроші сказали будуть через 60 днів.

 6. Дякую за коментар. Мабуть, з минулого року уже відбулися якісь зміни в процедурах отримання податкового кредиту. Добре, що в позитивний бік. Меморіальні ордери минулого року ніхто не вимагав. Навіть не знаю, що це таке. Насправді перелік документів та складність отримання податкового кредиту багато в чому залежить від доброзичливості працівників податкової на місці. З відгуків знаю, що деяким людям було важче, ніж нам із чоловіком, а деяким легше.

 7. Підскажіть, де можна переглянути порядок отримання меморіальних ордерів в банку? Я маю на увазі: терміни надання після звернення + в яких випадках банк може відмовити? І взагалі чи має право відмовляти? дякую.

 8. На жаль, не можу відповісти на це питання, тому що сама не отримувала меморіального ордеру. Мабуть, треба спершу уточнити в банку, який у них порядок, а якщо будуть відмовляти, то тоді вже уточнювати в інших місцях про те, чи мають вони на це право.

 9. Доброго дня. Допоможіть, будь ласка, розібратися с пунктом щодо реєстрації. Чи є в мене шанс отримати податковий кредит за 2009 рік, якщо я зміню, наприклад, у квітні 2010 року адресу реєстрації у договорі іпотеки? Або мені тоді потрібно буде чекати 2011 року і я буду мати можливість на тримання кредиту в межах тих місяців 2010 року, по яким я вже була зареєстрована за адресою квартири, на яку буда оформлена іпотека. Буду дуже вдячна за коментарі!

 10. Мій чоловік змінював реєстрацію у тому самому році, що й подавав документи на податковий кредит. Квартира, на яку ви хочете отримати податковий кредит, повинна бути вашим основним місцем проживання, немає вимоги зареєструватися там у якийсь певний час, головне — зареєструватися до подання документів у податкову.

  Але якщо ви хочете змінювати адресу реєстрації в договорі іпотеки, то зауважте, що доведеться сплачувати за нотаріальні послуги. Це коштує досить дорого, краще запитайте в своєму банку, які витрати ви понесете, якщо будете змінювати свою адресу в документах, ще треба добре порахувати, скільки ви отримаєте з податкової (це не більше 15% від суми сплачених іпотечних відсотків, оскільки податкова повертає лише податок, який платник сплатив із суми відсотків, але не більше загальної суми сплачених податків із зарплати). Мій чоловік, наприклад, за нотаріальні послуги заплатив 700 гривень, а з податкової отримав 1700.

 11. Добрий день, є одне питання з приводу документів — що означає Кредитний договір? адже в мене в договорі іпотеки кожен договір, що видавався называється кредитним, різниця лише в їхніх номерах, а от на самому договорі написано «Договір про надання споживчого кредиту» — інспертор сказала — що це не підходить, а Ви що підкажете??

 12. Це має бути договір про надання іпотечного кредиту, повертають частину податків за іпотеку, а не на цілі споживчого кредитування. Якщо ваш кредит не іпотечний, а споживчий, то, мабуть, податки повернути не вдасться.

 13. Коштів для кредитування …. Подати заявку

  Ви в необхідності особистого кредиту, бізнес-кредит, кредитне товариство, Житловий кредит? Якщо вам було відмовлено кредитів і несприятливих кредитної історії, не панікуйте. Ми можемо допомогти. Зв’яжіться з нами зараз

  jamossy@yahoo.com

 14. Коштів для кредитування …. Подати заявку

  Ви в необхідності особистого кредиту, бізнес-кредит, кредитне товариство, Житловий кредит? Якщо вам було відмовлено кредитів і несприятливих кредитної історії, не панікуйте. Ми можемо допомогти. Зв’яжіться з нами зараз

  siobhahn@gmail.com

Обсуждение закрыто.