Податковий кредит: скільки повертають

Ми подали документи для отримання податкового кредиту в п’ятницю і одразу ж отримали позитивну відповідь 🙂

Проте сума, яку поверне податкова, трохи розчарувала.

Виявляється, в рамках податкового кредиту повертають не всю суму сплачених відсотків, а лише частину. Розрахунок суми відбувається за своєрідною формулою, відповідно до якої повертають лише суму податку яку платник фактично сплатив із суми своїх іпотечних відсотків (тобто не більше 15% від суми сплачених іпотечних відсотків і не більше фактично сплаченого податку із зарплати).
 
Нам повернули 1700 гривень із таких заявлених сум:
10 437,97 гривень — сплачений податок із зарплати в 2007 році
2 027 доларів на відсотки за іпотеку (що за минулорічним курсом 5,05 становило 10 236,35 гривень)
920 гривень — страхування квартири*
2850 гривень — комісія банку за обслуговування*
* Я не знаю, якою мірою податкова врахувала два останні пункти (деякі квитанції могли не прийняти до розгляду).

Податковий кредит буде переказаний нам на рахунок в Ощадбанку (а податкова працює тільки з Ощадбанком) протягом 60 днів, як передбачено законом.

Якщо квартира більша, ніж 100 кв.м, то повернуть ще менше. Окрім цього, при розрахунку податкового кредиту на іпотеку беруть до уваги тільки податок, сплачений із зарплати (якщо ви сплачували податок ще з інших джерел, то це не враховується).


Документи для податкового кредиту

Оксана у коментарі до попередньої замітки попросила мене написати про список документів для отримання податкового кредиту. Приємно, що мої замітки читають, а ще більш приємно, що інформація, яку я викладаю в блозі приносить людям користь. Тож, відповідаю.

Для відшкодування відсотків за сплату іпотечного кредиту потрібно подати:

1. Копію паспорту (оригінал пред’явити);

2. Копію ідентифікаційного коду (оригінал пред’явити);

3. Заповнену декларацію. Стягнути можна тут;

4. Довідку з роботи про отриманий у минулому році дохід і сплачені податки (немає вимоги щодо форми довідки, головне, щоби була розбивка по місяцях про дохід і податок);

5. Копії банківських квитанцій про сплачені відсотки за кредитом у минулому році;

6. Копію кредитного договору (не потрібно завіряти нотаріусом);

7. Копію договору про участь у Фонді фінансування будівництва (у випадку інвестування в об’єкт будівництва, але об’єкт має бути вже зданий в експлуатацію і ви маєте бути зареєстровані в цьому житлі) або Копію договору про купівлю-продаж квартири/будинку (якщо нерухомість придбано на вторинному ринку) — непотрібно завіряти нотаріусом;

8. Довідку з банку про стан тіла кредиту і сплачені відсотки за минулий рік (довідка переважно платна, 20-30 гривень);

9. ДОГОВІР ІПОТЕКИ — копія ЗАВІРЕНА НОТАРІУСОМ! Це єдиний документ, який повинен бути завірений нотаріусом. Послуги нотаріуса коштують приблизно 50-100 гривень.

Ці документи подавали ми і зараз додамо їх до нової декларації. Думаю, що ваша податкова не буде вимагати більше, оскільки перелік є вичерпним.

Пам’ятайте, що ви повинні бути зареєстровані в квартирі/будинку і подавати документи за місцем реєстрації. Окрім цього, право на отримання податкового кредиту надається лише один раз на один кредит і не частіше, ніж раз на 10 років.

РЕКОМЕНДАЦІЯ: якщо ваш будинок щойно здали в експлуатацію і ви збираєтеся оформити договір іпотеки з банком, то ПЕРЕД ОФОРМЛЕННЯМ ДОГОВОРУ ІПОТЕКИ ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ у вашій квартирі/будинку. Якщо ви зареєструєтеся після цього, то договір іпотеки потрібно буде переоформлювати, оскільки в ньому мають бути зазначені актуальні паспортні дані та реєстрація. Це коштує 700-1000 гривень у залежності від того, наскільки ваш нотаріус загребущий. Без актуального договору іпотеки, де буде вказана ваша реєстрація в об’єкті іпотеки, ви не зможете отримати податковий кредит. Тож реєструйтеся вчасно, щоб уникнути зайвих витрат.

Подавати документи на отримання податкового кредиту за минулий рік можна протягом цілого поточного року. Ми сьогодні повторно подаємо документи, податкова нам дозволила долучити попередній пакет документів до нової декларації і підтвердила, що гроші за валютними кредитами вже повертають. Сподіваємося на позитивний результат, про що напишу відгук у блозі 🙂