Диво не відбулося

Викликали ми місяць тому сантехніка кран поставити на кухні, фільтри на бойлер і пральну машину, а також виправити деякі речі, які у нас часто протікають. При цьому викликати спеціаліста було дуже складно, тому що багато людей цієї благородної професії відмазувалися, ніби вони зайняті аж на півроку наперед. Той сантехнік, якого нам таки вдалося викликати, приїхав оцінити роботу і сказати, що потрібно купити. А після цього весь час перекладав свій візит з дня на день. І тут раптом сказав — приїду, але спершу потрібно купити матеріали. Коли ми з ним у суботу зустрілися і купили всі матеріали, то він сказав, що вже пізно і приїде завтра. Ну а "завтра", в той гаряче очікуваний день, у нього раптом почав боліти зуб і йому терміново довелося іти до стоматолога. Не знаю, може, він і справді був у стоматолога… Проте подзвонив уже в обід "після візиту до зубного", хоча ми його чекали вранці. Тобто вихідні пройшли в "очікуванні сантехнічного дива", яке так і не відбулося, тобто мій крик душі про те, що я вже ТАК ЗАДОВБАЛАСЯ мити посуд, овочі та фрукти у ванній, ніхто й не почув.

Авто: мито та реєстрація

Як я вже писала раніше, живу я за містом (тобто за Києвом). Про квартиру подумала вчасно — вдалося її купити ще до шаленого подорожчання, а от про те, як добиратися на роботу, думаю тепер. Хочеться купити машину, щоб доїжджати до найближчої станції метро, залишати машину на стоянці, а далі продовжувати дорогу на метро (по-іншому у Києві не доїдеш).

Спершу думала купити найдешевшу машину — все одно багато їздити не збираюся. Але в дешевих автомобілів дуже низькі показники безпеки, а для мене безпека — дуже важлива. Тож якщо купуватиму машину, то якісну і надійну.

З нетерпінням чекала вступу України до СОТ. Думала, що машини подешевшають, оскільки Україна буде зобов’язана скасувати мито на ввіз автомобілів з-за кордону. Проте корпорація «УкрАВТО» — найбільший виробник та дистрибютор автомобілів в Україні — пролобіювала свої інтереси, в результаті чого мито на імпорт машин залишатиметься незмінним до 2009 року.

Півроку зачекати — невелика проблема. Проте щойно я дізналася, що мито буде скасоване, але буде підвищена вартість первинної реєстрації автомобіля. Прогнозую таку ситуацію: автомобілі Укравто будуть мати пільгові умови реєстрації, а за реєстрацію всіх інших машин (в тому числі імпортованих) потрібно буде викласти величеньку суму, в результаті чого ввозити дешевші і значно якісніші машини з-за кордону буде економічно невигідно. Хто залишиться у виграші? Звісно, Укравто, яке і далі успішно продовжуватиме складати картонні машинки і реалізовувати їх ледь не за ціною спортивних автівок.

Якщо хтось знає більше про скасування мита і вартість реєстрації нового авто, буду рада отримати інформацію. Пишіть у коментарях.


Податковий кредит — чим усе закінчилось

Раніше я писала про те, що ми з чоловіком будемо намагатися повернути собі частину відсотків, які сплачуємо за користування іпотечним кредитом. Ми зареєструвалися в квартирі, переоформили договір іпотеки (на що довелося викласти 700 гривень за оплату послуг нотаріуса), приготували всі потрібні документи, які засвідчували право власності на квартиру, сплачені державі податки з зарплати, довідки з банку про стан сплати відсотків і тіла кредиту… "Озброїлись" законом "Про доходи фізичних осіб", де чорним по білому написано, що ми маємо право на податковий кредит. В результаті податкова взагалі не захотіла приймати декларацію із доданими до неї документами; інспектор податкової грізно заявила, що прийме документи лише через суд. Після довгих наполягань інспектор зрозуміла, що податкова не може відмовити сумлінному громадянину у прийомі декларації про його доходи і сплачені податки. Тож декларацію таки прийняли.

Через тиждень-два прийшов лист із відмовою в наданні податкового кредиту. Причина — кредит в іноземній валюті. В листі-відмові податкова посилається на своє внутрішнє розпорядження, а також не в тему згадує стандарти Державної іпотечної установи, яка свої кредити видає в гривні, та Цивільний кодекс, де зазначено, що валютою для розрахунків в Україні є гривня, і додає: «якщо інше не передбачено законом».

Ми звернулися в департамент митної та податкової політики Міністерства економіки та фінансів України. Посадовець розглянув нашу ситуацію і сказав, що апарат міністерства уже надіслав листа у Державну податкову адміністрацію з поясненням того, що іпотечний кредит вважається іпотечним незалежно від валюти кредитування, і зобов'язав податкову розглядати доларові іпотеки для надання податкового кредиту. Міністерський посадовець нас «втішив» тим, що ми не єдині — є багато таких самих людей, як ми, які не можуть повернути собі частину сплачених податків відповідно до закону про доходи фізосіб. Але від солідарності з іншими людьми, у яких така ж проблема, нам легше чомусь не стало.

Міністерство нас підбадьорило тим, що справедливість може восторжествувати. А для цього потрібно небагато — податкова всього-на-всього повинна написати нове внутрішнє розпорядження і надіслати його у всі свої підрозділи. Звісно, це відбудеться не найближчим часом (якщо взагалі коли-небудь). Пенсіонери уже отримали по тисячі гривень компенсації за втрачені заощадження в Ощадбанку — економіка відплатила шаленою інфляцією. Тепер гроші з бюджету ніхто не поспішає повертати.

Знову про сантехніку

Я досить багато писала про сантехніку на етапі, коли в нас із нею було все добре. Справа в тому, що виводи труб для ванни, туалетної кімнати та кухні були справді  добре зроблені. А коли дійшло до встановлення фурнітури — кранів, ванни, компакту, сушки для рушників, то з'явилося багато проблем. При тому ці проблеми з'явилися тоді, коли робота вже була прийнята й оплачена. Тобто через місяць раптом почали текти усі крани, батареї, а сушка для рушників навіть у кількох місцях.

Виводом труб займався професійний сантехнік. А встановлення самої фунрітури ми довірили приїзжому майстру, який ставив у нас плитку у ванній і туалеті та шпаклював стіни. Ми думали, що крани поставити — це взагалі не проблема і ледь не будь-хто це зможе зробити. І тільки через два-три місяці після ремонту ми побачили, як помилялись. Якщо "майстер на всі руки" й може якісно пошпаклювати стіни та при великому старанні добре викласти плитку, то із сантехнікою в нього може не скластися. У нас, зокрема, протікали всі до єдиного крани, сушка для рушників і батареї. У деяких випадках проблему було вирішено простим докручуванням гайки, а деякі крани взагалі довелося розкручувати і перемотувати ізоляційною стрічною. Тому зараз нам довелося викликати "справжнього" сантехніка, який повинен встановити кран на кухні, а також переглянути всю сантехніку в квартирі та усунути проблемні місця. Тож платити доводиться двічі — перший раз недорого за таку собі халтурку, а другий раз — досить дорого за професійні послуги.