Кредитний калькулятор: CHF vs USD

Закінчилася відпустка — знову до квартирних справ. Людям, які найближчим часом збираються придбати нерухомість, трохи не пощастило. Очікуваного обвалу цін на житло не відбулося, навіть навпаки: 2007 рік став роком цінового шоку. Проте усім, хто планує купувати квартиру в кредит, більше пощастить з відсотками за користування кредитом.

Досі найпопулярнішою валютою кредитування був долар США. Зараз активно починає розвиватися кредитування у швейцарських франках, що здешевлює кредити приблизно втричі. Ще півтора року тому про кредити у швейцарських франках в Україні майже ніхто не чув, при тому, що у країнах Центральної Європи це найпопулярніша валюта кредитування. У Польщі, наприклад, кількість іпотечних кредитів, виданих у швейцарських франках, становить 80%. Але зараз ця ще не освоєна українцями валюта починає активно входити в кредитний обіг і, за прогнозами експертів, до кінця 2008 року може перевищити євро за кількістю виданих кредитів.

Звернути увагу на швейцарський франк (CHF) варто ще й тому, що ця валюта дешевшає. Швейцарія хоче знизити вартість експортованих товарів для підвищення їх конкурентноздатності й, відповідно, знецінює свою валюту.

Відсотки за кредитами у CHF становлять зараз у середньому 8,5-9,5% річних. Можна спокійно вкластися у 9% річних без додаткових і прихованих щомісячних банківських комісій. Відсоткова ставка у доларах США — 12%. Така дешевизна позик для населення у франках пояснюється тим, що ціна кредитів на Лондонській міжбанківській біржі на 12 місяців у доларах становить 5,32%, в євро — 4,03%, а в швейцарських франках — лише 2,35%.

Проте окрім 9% річних потрібно заплатити комісію за ініціювання кредиту, держмито, оцінювання предмету застави, страхування предмету іпотеки (та досить часто власного життя), а також оплатити послуги нотаріуса. Але цих витрат не оминути незалежно від валюти кредиту, і вони переважно складають приблизно 5 % від вартості предмету іпотеки.

Свій кредит я, наприклад, брала під 12% річних у доларах США зі щомісячною комісією 0,15% на місяць від початкової суми кредиту. Реальна відсоткова ставка за цим кредитом була приблизно 13,5% на момент його отримання в серпні 2006 року. Але що ближче до омріяного терміну погашення кредиту, то більше зростає відсоткова ставка. Після погашення половини кредиту відсоткова ставка сягнула 16% річних.

Рефінансування? Це перше, про що я подумала, побачивши ці нові кредитні можливості. З першого погляду, доцільно було би позичити гроші на вигідніших умовах у новому банку і погасити кредит у теперішньому банку-позикодавцю. Проте думаю, воно вигідне тим, у кого сума кредиту перевищує 20-25 тисяч доларів, і хто планує віддавати кредит ще як мінімум три роки. Я ж планую впоратися зі своїм кредитом роки за два.

Добре порахувавши банківські комісії, зокрема за ініціювання нового кредиту, оплату послуг нотаріуса, держмито, оцінювання предмету застави, я дійшла висновку, що, даремно витрачу час і зусилля з однаковим фінансовим результатом. Окрім цього, мій теперішній банк не вимагає страхування життя, що потрібно буде додатково оплачувати у новому банку. Трохи грошей втратиться також на конвертації франків у гривні, а гривні у долари (адже саме долари потрібно віддавати теперішньому банку-позикодавцю). Плюс знову витрачати час на оформлення та підписання документів. У мене таке враження, що пакет документів для банків не зменшується, а зростає щороку вдвічі. Тепер українські банки за кількістю документів, які вони вимагають, перевершили усі європейські посольства.

Тож мій наступний кредит обов'язково буде у франках. А вам бажаю успішних кредитних історій.

Кредитний калькулятор: CHF vs USD: 1 комментарий

  1. Здравствуйте,
    Це робиться для інформування широкої громадськості, що пані Аніта Джонс, приватний кредиту кредитор має відкрити фінансову можливість для кожного в необхідності будь-якого фінансової допомоги. Ми видаємо кредит за ставкою 2% для фізичних осіб, фірм і компаній в ясною і зрозумілою умови і терміни. зв’яжіться з нами сьогодні електронною поштою за адресою: (anitajones154@gmail.com)

Обсуждение закрыто.