Податковий кредит: «перезагрузка» :)

Чесні платники податків добили Міністерство фінансів, Нацбанк та інші установи, які натиснули на Державну податкову адміністрацію з вимогою скасувати її незаконне розпорядження, згідно з яким особи, які сплачують іпотечні кредити в іноземній валюті, втратили можливість отримати податковий кредит.

Тож тепер озброюємося Листом Державної податкової адміністрації від 13.06.2008р. № 12187/7/17-0717 "Щодо іпотечного житлового кредиту" і йдемо в місцеву податкову адміністрацію повертати свої законні кошти. Люди, які це вже зробили. говорять, що потрібно знову подавати повний пакет документів, але в деяких випадках можна домовитися про те, щоби платні документи долучили з попереднього пакету до нового. Не хочеться ще раз платити банку за довідку про стан кредиту та сплачені відсотки, а також ще раз завіряти договір іпотеки в нотаріуса, тим паче, що ці додаткові видатки виникають через незаконне попереднє рішення податкової.

 

Податковий кредит: «перезагрузка» :): 6 комментариев

  1. Питання!

    минулого року подав документи на податковий кредит і отримав відшкодування

    а цього року подав документи за попередній звітний рік і податкова мені каже що я не маю права на відшкодування оскільки я вже раз отримував відшкодування по існуючому договору але кредит на 10 років і плачу проценти тобто несу витрати кожного року а не раз в 10 років. Хто правий?!

  2. Тут вони праві, Закон про доходи фізосіб (пункт 10.5) говорить таке:

    «Право на включення до складу податкового кредиту суми,
    розрахованої згідно з цією статтею, надається платнику податку не
    частіше одного разу на 10 календарних років починаючи з року, в
    якому об’єкт житлової іпотеки придбається або починає будуватися.

    Якщо іпотечний житловий кредит має строк погашення більший,
    ніж 10 календарних років, право на включення частини суми
    процентів до складу податкового кредиту за новим іпотечним
    житловим кредитом виникає у платника податку після повного
    погашення основної суми та процентів попереднього іпотечного
    житлового кредиту.»

  3. Дякую!

    якщо я правильно зрозумів то по іпотеці можна отримати податковий кредит тільки один раз по існуючому договору і не частіше раз в 10 років.

    тобто якщо договір на 11 років то все одно не можна отримати треба погасити і по новому договору аж можна отримати відшкодування.?!

  4. Підкажіть, будь-ласка, які документи необхідно зібрати в податкову для відшкодування податкового кредиту за іпотечними відсотками. Дякую

Комментарии запрещены.